Svjetsko prvenstvo u Oranu (U-23)

2023-09-26

Na nedavno završenom svjetskom prvenstvu u Oranu, reprezentacija Hrvatske se vratila sa 9 medalja, od koje su valja istaknuti tri medalje djelo Ane Juginović (1 zlatna i 1 srebrena) i Duje Pirića (1 brončana) igrača našeg županijskog saveza.

Ana Juginović (BK Naklice) je u disciplini pojedinačno klasično (U-19 RAFFA) pobijedila talijansku protivnicu u finalu rezultatom 7:5 te potvrdila svojim radom i talentom kako se može stići na sam vrh svijeta. Ani je u ovom uspjehu pomogao i izbornik Josip Bulić (BK Tugare) te reprezentativne kolege u Raffi također članovi našeg županijskog saveza Roko Velić i Duje Pavešković. Osim zlatne medalje u pojedincu klasično, osvojila je i srebro u preciznom izbijanju(U-19 RAFFA).

Da su Naklice velike pokazao je i Duje Pirić (BK Naklice) koji je u VOLO preciznom izbijanju osvojio brončanu medalju te nastavio svoj uspješan niz u reprezentaciji. Duje je u četvrtfinalu otpucao najbolje od svih preostalih natjecatelja u toj fazi natjecanja (23 punta) te je ulaskom u polufinale odmah osigurao broncu. U polufinalu Duje nije imao dovoljno punata za ulazak u finale, gdje valja nadodati, za ulazak u finale odlučuju nijanse i koncetracija u tom trenutku s obzirom da se puca samo jedan tapet, a protivnici su vrhunske kvalitete.

Medalje na SP u Oranu osvojili su:

1. Ana Juginović – zlatna medalja: pojedinačno klasično (U19 – raffa)

2.Žarko Jerčinović – zlatna medalja: bližanje i izbijanje u krug (U18- volo)

3. Ana Juginović – srebrna medalja: precizno izbijanje (U19 -raffa)

4. Karlo Šaban i Luka Gašpar – srebrna medalja: par klasično (U23 – volo)

5. Žarko Jerčinović – srebrna medalja: precizno izbijanje (U18- volo),

6. Karlo Šaban – srebrna medalja: pojedinačno klasično (U23- volo),

7. Adrian Šipek i Ivan Načinović – srebrna medalja: štafetno izbijanje (U18-volo),

8. Duje Pirić – brončana medalja: precizno izbijanje (U18-volo),

9. Filip Klarić i Luka Gašpar – štafetno izbijanje (U23-volo)

Velike čestitke Ani i Duji, ali i svim ostalim Hrvatskim reprezentativcima te njihovim izbornicima Josipu Buliću (raffa U19), Čedi Vukeliću (volo U18) i Tomislavu Kolobariću (volo U23).